House League Playoffs (Oakville Rangers Hockey Club)

Latest News
No news articles have been submitted.
Other Recent Articles
Upcoming Events
Full CalendarSchedule for the Next 5 Days
WednesdayThursdayFridaySaturdaySunday
MPW-A
5:00 PM
5th Thompson
@ 1st Smith
RO B [MPW#1]
MPW-A
6:00 PM
6th Baker
@ 2nd Lovisa
RO B [MPW#2]
MPW-A
7:00 PM
4th Kauc
@ 3rd Brady
RO B [MPW#3]
TR-A
5:00 PM
5th Place
@ 1st Place
GA GRN [TR#1]
MAB-A
5:00 PM
4th Laplante
@ 1st Dhir
GA BLUE [MAB#1]
MAB-A
6:00 PM
3rd Francis
@ 2nd Salisbury
GA BLUE [MAB#2]
MAR-A
6:00 PM
5th Warren
@ 1st Culligan
KIN [MAR#1]
TR-A
6:00 PM
6th Place
@ 2nd Place
GA GRN [TR#2]
BR-A
6:00 PM
5th Baylis
@ 1st Skjarum
MG [BR#1]
MBW-A
6:30 PM
8th Place
@ 1st Place
RO A [MBW#1]
MBR-A
7:00 PM
5th Place
@ 1st Place
GA BLUE [MBR#1]
TR-A
7:00 PM
4th Place
@ 3rd Place
GA GRN [TR#3]
MAR-A
7:00 PM
6th Major
@ 2nd Ferguson
KIN [MAR#2]
BR-A
7:00 PM
6th Boulanger
@ 2nd Leitao
MG [BR#2]
MBW-A
7:30 PM
7th Place
@ 2nd Place
RO A [MBW#2]
MBR-A
8:00 PM
6th Place
@ 2nd Place
GA BLUE [MBR#2]
MAR-A
8:00 PM
4th Ljubisic
@ 3rd Harley
KIN [MAR#3]
BR-A
8:00 PM
4th Podovinnikoff
@ 3rd Adams
MG [BR#3]
MMR-A
8:00 PM
5th Place
@ 1st Place
GA GRN [MMR#1]
MBW-A
8:30 PM
6th Place
@ 3rd Place
RO A [MBW#3]
MBR-A
9:00 PM
4th Place
@ 3rd Place
GA BLUE [MBR#3]
MMR-A
9:00 PM
6th Place
@ 2nd Place
GA GRN [MMR#2]
MBW-A
9:30 PM
5th Place
@ 4th Place
RO A [MBW#4]
MMR-A
10:00 PM
4th Place
@ 3rd Place
GA GRN [MMR#3]
MAW-A
8:00 AM
8th Whittington
@ 1st Provencal
MG [MAW#1]
TB-A
8:00 AM
4th Place
@ 1st Place
RO A [TB#1]
TB-A
9:00 AM
3rd Place
@ 2nd Place
RO A [TB#2]
MAW-A
9:00 AM
7th Goddard
@ 2nd Speight
MG [MAW#2]
MAB-A
9:00 AM
2nd Salisbury
@ 4th Laplante
KIN [MAB#3]
MPR-A
10:00 AM
5th Lindegaard
@ 1st Murray
RO A [MPR#1]
MAW-A
10:00 AM
6th Daigle
@ 3rd Crosato
MG [MAW#3]
MAB-A
10:00 AM
1st Dhir
@ 3rd Francis
KIN [MAB#4]
MAW-A
11:00 AM
5th Lancia
@ 4th Turner
MG [MAW#4]
AB-A
11:00 AM
4th Chopra
@ 1st Diamond
KIN [AB#1]
MPR-A
11:00 AM
6th Brown
@ 2nd Cunningham
RO A [MPR#2]
MPR-A
12:00 PM
4th Anderson
@ 3rd Kendrick
RO A [MPR#3]
AB-A
12:00 PM
3rd Lucas
@ 2nd Lorusso
KIN [AB#2]
NR-A
12:00 PM
5th Phillips
@ 1st Kenny
MG [NR#1]
NR-A
1:00 PM
6th Ody
@ 2nd Allington
MG [NR#2]
NB-A
1:00 PM
4th Laberge
@ 1st Pilas
KIN [NB#1]
NW-A
1:15 PM
5th Place
@ 1st Place
IS(3) [NW#1]
NR-A
2:00 PM
4th Singh
@ 3rd Gunn
MG [NR#3]
NB-A
2:00 PM
3rd MacDonald
@ 2nd Chudak
KIN [NB#2]
NW-A
2:15 PM
6th Place
@ 2nd Place
IS(3) [NW#2]
BW-A
3:00 PM
8th Place
@ 1st Place
RO A [BW#1]
NW-A
3:15 PM
4th Place
@ 3rd Place
IS(3) [NW#3]
MPW-A
4:00 PM
3rd Brady
@ 2nd Lovisa
GA BLUE [MPW#4]
BW-A
4:00 PM
7th Place
@ 2nd Place
RO A [BW#2]
BW-A
5:00 PM
6th Place
@ 3rd Place
RO A [BW#3]
MPW-A
5:00 PM
5th Thompson
@ 4th Kauc
GA BLUE [MPW#5]
MPW-A
6:00 PM
1st Smith
@ 6th Baker
GA BLUE [MPW#6]
BW-A
6:00 PM
5th Place
@ 4th Place
RO A [BW#4]
PB-A
8:00 PM
6th Warcop
@ 2nd Cardosa
KIN [PB#2]
NB-A
8:00 AM
2nd Chudak
@ 4th Laberge
MG [NB#3]
MAW-A
8:00 AM
3rd Crosato
@ 5th Lancia
KIN [MAW#5]
MBW-A
8:15 AM
3rd Place
@ 5th Place
SM 3 [MBW#5]
MPR-A
8:30 AM
3rd Kendrick
@ 2nd Cunningham
GA GRN [MPR#4]
AW-A
9:00 AM
Oakville Ogres (AW3 Gleeson)
@ Oakville Kings (AW4 Vrban)
RO A [AW#2]
NB-A
9:00 AM
1st Pilas
@ 3rd MacDonald
MG [NB#4]
MAW-A
9:00 AM
4th Turner
@ 7th Goddard
KIN [MAW#6]
MBW-A
9:15 AM
4th Place
@ 7th Place
SM 3 [MBW#6]
MPR-A
9:30 AM
5th Lindegaard
@ 4th Anderson
GA GRN [MPR#5]
AB-A
10:00 AM
2nd Lorusso
@ 4th Chopra
MG [AB#3]
AW-A
10:00 AM
Black Knights (AW8 Poirier)
@ Green Venom (AW1 Campanelli)
RO A [AW#1]
MAW-A
10:00 AM
1st Provencal
@ 6th Daigle
KIN [MAW#7]
MBW-A
10:15 AM
1st Place
@ 6th Place
SM 3 [MBW#7]
MPR-A
10:30 AM
1st Murray
@ 6th Brown
GA GRN [MPR#6]
AW-A
11:00 AM
Teal Titans (AW6 Watson)
@ Blue Bombers (AW2 Mason)
RO A [AW#4]
AB-A
11:00 AM
1st Diamond
@ 3rd Lucas
MG [AB#4]
MAW-A
11:00 AM
2nd Speight
@ 8th Whittington
KIN [MAW#8]
MBW-A
11:15 AM
2nd Place
@ 8th Place
SM 3 [MBW#8]
AW-A
12:00 PM
Red Hawks (AW7 McClay)
@ Golden Knights (AW5 Renton)
RO A [AW#3]
TB-A
12:15 PM
2nd Place
@ 4th Place
SM 3 [TB#3]
NW-A
1:00 PM
3rd Place
@ 2nd Place
KIN [NW#4]
TB-A
1:15 PM
1st Place
@ 3rd Place
SM 3 [TB#4]
NR-A
2:00 PM
3rd Gunn
@ 2nd Allington
IS(4) [NR#4]
NW-A
2:00 PM
5th Place
@ 4th Place
KIN [NW#5]
NW-A
3:00 PM
1st Place
@ 6th Place
KIN [NW#6]
NR-A
3:00 PM
5th Phillips
@ 4th Singh
IS(4) [NR#5]
NR-A
4:00 PM
1st Kenny
@ 6th Ody
IS(4) [NR#6]
TW-A
4:00 PM
TKW2 Lightning
@ TKW4 Ravens
KIN [TW#3]
MW-A
4:15 PM
5th Curran
@ 1st Masse
SM 3 [MW#1]
TW-A
5:00 PM
TKW3 Raptors
@ TKW1 Tigers
KIN [TW#4]
AR-A
5:00 PM
3rd Michaud
@ 2nd Allore
MG [AR#4]
PR-A
5:00 PM
5th Place
@ 1st Place
IS(4) [PR#1]
MW-A
5:15 PM
6th Jackson
@ 2nd Breckon
SM 3 [MW#2]
PB-A
5:15 PM
3rd Robertson
@ 2nd Cardosa
IS(3) [PB#4]
PR-A
6:00 PM
6th Place
@ 2nd Place
IS(4) [PR#2]
PW-A
6:00 PM
3rd Thunich
@ 2nd Frith
KIN [PW#4]
AR-A
6:00 PM
5th Large
@ 4th Gardiner
MG [AR#5]
PB-A
6:15 PM
5th Francis
@ 4th Lang
IS(1) [PB#5]
PB-A
6:15 PM
1st Dartsch
@ 6th Warcop
IS(3) [PB#6]
MW-A
6:15 PM
4th Groen
@ 3rd Quinn
SM 3 [MW#3]
AR-A
7:00 PM
1st Mahoney
@ 6th Gaynor
MG [AR#6]
MMR-A
7:00 PM
3rd Place
@ 2nd Place
RO B [MMR#4]
PR-A
7:00 PM
4th Place
@ 3rd Place
IS(4) [PR#3]
PW-A
7:00 PM
5th Michaud
@ 4th Graf
KIN [PW#5]
BR-A
7:15 PM
3rd Adams
@ 2nd Leitao
IS(1) [BR#4]
BR-A
7:15 PM
5th Baylis
@ 4th Podovinnikoff
IS(3) [BR#5]
JR-A
7:15 PM
2nd Bateman
@ 4th Stewart
SM 3 [JR#3]
MR-A
7:45 PM
5th Place
@ 1st Place
SM 4 [MR#1]
MMR-A
8:00 PM
5th Place
@ 4th Place
RO B [MMR#5]
PW-A
8:00 PM
1st Jasmin
@ 6th Procunier
KIN [PW#6]
BR-A
8:15 PM
1st Skjarum
@ 6th Boulanger
IS(3) [BR#6]
JR-A
8:35 PM
1st Gunner
@ 3rd Bulgaretti
SM 3 [JR#4]
MR-A
8:45 PM
6th Place
@ 2nd Place
SM 4 [MR#2]
MMR-A
9:00 PM
1st Place
@ 6th Place
RO B [MMR#6]
MR-A
9:45 PM
4th Place
@ 3rd Place
SM 4 [MR#3]
HideOrganization Menu
Current Tournament
House League Playoffs
Upcoming Games
  • Minor Peewee, Minor Peewee White - Pool A
    Wed
    Feb 21
    5:00 PM
    5th Thompson
    @1st Smith
    River Oaks (B)
  • Minor Peewee, Minor Peewee White - Pool A
    Wed
    Feb 21
    6:00 PM
    6th Baker
    @2nd Lovisa
    River Oaks (B)
  • Minor Peewee, Minor Peewee White - Pool A
    Wed
    Feb 21
    7:00 PM
    4th Kauc
    @3rd Brady
    River Oaks (B)
  • Tyke, Tyke Red - Pool A
    Fri
    Feb 23
    5:00 PM
    5th Place
    @1st Place
    Glen Abbey (Green)
  • Minor Atom, Minor Atom Blue - Pool A
    Fri
    Feb 23
    5:00 PM
    4th Laplante
    @1st Dhir
    Glen Abbey (Blue)
  • Minor Atom, Minor Atom Blue - Pool A
    Fri
    Feb 23
    6:00 PM
    3rd Francis
    @2nd Salisbury
    Glen Abbey (Blue)
Colours Legend
  • Tyke
    Tyke Red
    Pool A
    Championships
    Tyke White
    Pool A
    Championships
    Tyke Blue
    Pool A
    Championships
  • Novice
    Novice Red
    Pool A
    Championships
    Novice White
    Pool A
    Championships
    Novice Blue
    Pool A
    Championships
  • Minor Atom
    Minor Atom Red
    Pool A
    Championships
    Minor Atom White
    Pool A
    Championships
    Minor Atom Blue
    Pool A
    Championships
  • Atom
    Atom Red
    Pool A
    Championships
    Atom White
    Pool A
    Championships
    Atom Blue
    Pool A
    Championships
  • Minor Peewee
    Minor Peewee Red
    Pool A
    Championships
    Minor Peewee White
    Pool A
    Championships
  • Peewee
    Peewee Red
    Pool A
    Championships
    Peewee White
    Pool A
    Championships
    Peewee Blue
    Pool A
    Championships
  • Minor Bantam
    Minor Bantam Red
    Pool A
    Championships
    Minor Bantam White
    Pool A
    Championships
  • Bantam
    Bantam Red
    Pool A
    Championships
    Bantam White
    Pool A
    Championships
  • Minor Midget
    Minor Midget Red
    Pool A
    Championships
    Minor Midget White
    Pool A
    Championships
  • Midget
    Midget Red
    Pool A
    Championships
    Midget White
    Pool A
    Championships
  • Juvenile
    Juvenile Red
    Pool A
    Championships
    Juvenile White
    Pool A
    Championships
Printed from oakvillerangers.ca on Wednesday, February 21, 2018 at 2:21 AM