Organization Calendar (Oakville Rangers Hockey Club)

PrintOrganization Calendar
<< PrevFeb 10, 2019-Mar 02, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Feb 10Feb 11Feb 12Feb 13Feb 14Feb 15Feb 16
House League Playoffs
SELECT - Atom Select - Select Winterfest
SELECT - Novice Select - Select Winterfest
SELECT - PeeWee Select - Select Winterfest
TYKE - Tyke 1 - Shrink The Rink Jamboree
TYKE - Tyke 2 - Shrink The Rink Jamboree
AAA - Minor Midget AAA - SCTA Round Robin
AAA - Midget AAA - SCTA Round Robin
AAA - Minor Bantam AAA - SCTA Round Robin
AAA - Peewee AAA - SCTA Round Robin
AAA - Bantam AAA - SCTA Round Robin
AA
Minor Atom AA
6:30 AM-7:30 AM
Development
AA
Atom AA
7:30 AM-8:30 AM
Development
AE
Novice AE
8:00 AM-9:00 AM
Practice
AA
Peewee AA Blue
8:00 AM-9:20 AM
Practice
AAA
Minor Bantam AAA
8:15 AM-9:15 AM
Team Purchased
AE
Peewee AE
8:30 AM-9:30 AM
Development
AA
Novice AA
8:30 AM-10:00 AM
Practice
AAA
Atom AAA
9:00 AM-10:00 AM
Practice
AE
Bantam AE
9:20 AM-10:40 AM
Practice
A
Minor Atom A Red
10:00 AM-11:30 AM
Practice
AE
Minor Peewee AE
10:40 AM-12:00 PM
Practice
AA
Minor Peewee AA Red
12:00 PM-1:20 PM
vs. Orangeville Flyers
Joshua's Creek (Red) [TCP-MPB-A-15]
A
Atom A Red
1:00 PM-2:00 PM
Practice
AA
Minor Midget AA Red
1:20 PM-2:20 PM
Practice
AA
Minor Midget AA Blue
2:20 PM-3:30 PM
Practice
AAA
Novice AAA
3:00 PM
@ Burlington Eagles
Central [N220]
AA
Midget AA
3:30 PM-5:20 PM
vs. Halton Hills Thunder
A
Minor Atom A Blue
3:30 PM
@ Hespeler Shamrocks
Hespeler (2) [O-MAA-Q2-1]
A
Minor Peewee A Red
4:00 PM
@ Owen Sound Jr. Attack
JMRRC (2 - East) [O-MP-F-3]
AE
Minor Atom AE
4:00 PM
@ Caledon Hawks
Caledon East (1) [O-MA-AE1/2-Q2-2]
A
Novice A Red
4:00 PM-5:10 PM
vs. Dundas Blues
Glen Abbey (Blue) [O-NCA-Q1-1]
AAA
Minor Atom AAA
4:00 PM-5:00 PM
Team Purchased
A
Peewee A Red
4:30 PM
@ Dundas Blues
Olympic [O-P-A-F-3]
A
Novice A Blue
5:10 PM-6:20 PM
Practice
AE
Atom AE
5:15 PM-6:15 PM
Practice
A
Bantam A Blue
5:20 PM-7:00 PM
vs. Brampton 45s
Joshua's Creek (Red) [TCP-BS-A-18]
AA
Bantam AA Red
6:00 PM
@ Garden City Minor Falcons
S-H SEC (Sportsplex) (1) [TieBreaker -A-1]
A
Peewee A Blue
6:00 PM-7:20 PM
Practice
AAA
Minor Peewee AAA
6:15 PM
@ Brampton 45s
A
Minor Bantam A Red
6:15 PM-7:45 PM
Practice
AA
Peewee AA Red
6:20 PM-7:40 PM
Practice
A
Minor Midget A Red
7:00 PM-8:50 PM
vs. Centre Wellington Fusion
AE
Minor Bantam AE
7:20 PM-8:40 PM
Practice
AA
Minor Bantam AA Blue
7:40 PM-9:00 PM
vs. Caledon Hawks
Glen Abbey (Blue) [TCP-MBB-A-15]
AA
Minor Bantam AA Red
7:45 PM-9:15 PM
Practice
AAA
Minor Midget AAA
8:30 PM-10:20 PM
vs. Brampton 45s
Sixteen Mile (2) [Q-MM-A-17]
A
Minor Bantam A Blue
8:30 PM-10:00 PM
Practice
AA
Bantam AA Blue
8:40 PM-10:00 PM
Practice
AAA
Midget AAA
8:50 PM-10:30 PM
Practice
AAA
Bantam AAA
9:00 PM-10:00 PM
Team Purchased
A
Minor Midget A Blue
9:00 PM-10:30 PM
Practice
A
Novice A Blue
6:00 AM-6:50 AM
Development (No Flood)
A
Novice A Red
6:00 AM-6:50 AM
Development (No Flood)
AA
Novice AA
6:50 AM-7:50 AM
Development
AE
Minor Atom AE
6:50 AM-7:50 AM
Development
AE
Atom AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
AA
Minor Midget AA Blue
5:00 PM-6:00 PM
Practice
SELECT
Atom Select
5:00 PM-6:00 PM
Development
A
Minor Atom A Red
5:00 PM-6:10 PM
Practice
AAA
Minor Atom AAA
5:00 PM-6:30 PM
Practice
AA
Midget AA
5:00 PM-6:30 PM
Practice
AA
Minor Atom AA
6:00 PM-7:00 PM
Practice
A
Atom A Blue
6:00 PM-7:00 PM
Practice
AAA
Peewee AAA
6:00 PM-7:20 PM
Practice
AA
Bantam AA Blue
6:00 PM-7:30 PM
Practice
A
Minor Peewee A Blue
6:10 PM-7:30 PM
Practice
AE
Minor Peewee AE
6:15 PM-7:15 PM
Team Purchased
AAA
Atom AAA
6:30 PM-7:40 PM
vs. Halton Hurricanes
AAA
Novice AAA
6:30 PM-7:40 PM
vs. Hamilton Jr Bulldogs
AA
Minor Peewee AA Blue
6:40 PM
@ Caledon Hawks
Caledon East (2) [TCP-MPB-B-8]
AE
Novice AE
6:45 PM
@ Guelph Gryphons
WERC (2) [O-NCAE1-Q3-2]
AA
Minor Bantam AA Blue
7:00 PM
@ Burlington Eagles Blue
Appleby (1) [TCP-MBB-A-3]
A
Minor Atom A Blue
7:00 PM-8:10 PM
Practice
AE
Minor Bantam AE
7:10 PM
@ Ancaster Avalanche
Morgan (A) [O-MBAE1/2-Q1-2]
SELECT
Novice Select
7:15 PM-8:15 PM
Game Slot
A
Minor Midget A Red
7:15 PM
@ Centre Wellington Fusion
Fergus (A) [O-MM-A-F-3]
AAA
Bantam AAA
7:20 PM-9:00 PM
vs. Hamilton Jr Bulldogs
Sixteen Mile (1) [Q-B-B-19]
A
Peewee A Red
7:40 PM-9:00 PM
vs. Dundas Blues
A
Bantam A Red
7:40 PM-9:30 PM
Practice
AA
Peewee AA Red
8:00 PM-9:30 PM
Practice
A
Minor Bantam A Red
8:10 PM-9:30 PM
vs. Milton Winterhawks Blue
Glen Abbey (Green) [TCP-MBS-B-19]
AAA
Midget AAA
9:00 PM-11:00 PM
vs. Brampton 45s
AA
Peewee AA Blue
4:30 PM-5:30 PM
Development
AE
Peewee AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
AE
Minor Atom AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
AA
Minor Peewee AA Blue
5:00 PM-6:00 PM
Practice
SELECT
Minor PeeWee Select
5:00 PM-6:00 PM
Development
AAA
Atom AAA
5:00 PM-6:20 PM
Practice
A
Minor Atom A Red
5:30 PM-6:30 PM
Development
AAA
Minor Peewee AAA
6:00 PM-7:00 PM
Practice
A
Minor Peewee A Red
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Other Ice Use
6:00 PM-9:00 PM
ORHC Skills Academy
AAA
Minor Midget AAA
6:20 PM-7:40 PM
Practice
A
Atom A Red
6:30 PM-7:40 PM
Practice
AE
Bantam AE
7:00 PM-8:10 PM
Practice
AAA
Minor Bantam AAA
7:40 PM-9:00 PM
Practice
A
Minor Midget A Red
7:40 PM-9:30 PM
Practice
A
Minor Bantam A Red
8:00 PM-9:00 PM
Practice
A
Peewee A Blue
8:10 PM-9:30 PM
Practice
AA
Bantam AA Red
9:00 PM-10:30 PM
Practice
AA
Minor Midget AA Red
9:00 PM-10:30 PM
Practice
AE
Minor Bantam AE
9:00 PM-10:30 PM
Practice
AA
Minor Peewee AA Blue
6:00 AM-6:50 AM
Development (No Flood)
AE
Novice AE
6:50 AM-7:50 AM
Development
A
Peewee A Blue
4:30 PM-5:30 PM
Development
A
Minor Atom A Blue
4:30 PM-5:30 PM
Development
A
Atom A Red
5:00 PM-5:50 PM
Practice (No Flood)
AA
Atom AA
5:00 PM-6:00 PM
Practice
TYKE
Tyke 2 & Tyke 1
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
SELECT
Minor PeeWee Select
5:15 PM-6:15 PM
Practice
AAA
Minor Atom AAA
5:30 PM-6:50 PM
Practice
AAA
Novice AAA
5:30 PM-7:00 PM
Practice
AA
Peewee AA Red
5:30 PM-8:00 PM
Team Purchased
A
Minor Midget A Blue
5:50 PM-6:50 PM
Practice
AA
Minor Peewee AA Red
6:00 PM-7:00 PM
Practice
AA
Minor Bantam AA Red
6:00 PM-7:00 PM
Practice
A
Minor Peewee A Red
6:30 PM
@ Burlington Eagles
Appleby (3) [O-MPA-Q2-1]
AE
Minor Atom AE
6:50 PM-8:00 PM
vs. Caledon Hawks
Glen Abbey (Blue) [O-MA-AE1/2-Q2-3]
AAA
Bantam AAA
6:50 PM-7:50 PM
Practice
AAA
Midget AAA
7:00 PM-9:00 PM
vs. Hamilton Jr Bulldogs
AA
Minor Midget AA Blue
7:00 PM
@ Brampton 45s
Terry Miller [TCP-MMB-B-2]
AE
Atom AE
7:00 PM-8:10 PM
vs. Orangeville Flyers
Glen Abbey (Green) [O-AAE1-Q2-1]
AAA
Peewee AAA
7:30 PM
@ Southern Tier Admirals
Vale (2) [Q-P-A-20]
A
Minor Midget A Red
7:30 PM-9:20 PM
vs. Centre Wellington Fusion
Oakville Arena [O-MM-A-F-4]
AA
Peewee AA Red
7:30 PM
@ Milton Winterhawks
John Tonelli [O-PAA-Q2-1]
AE
Minor Peewee AE
7:30 PM
@ Caledon Hawks
Caledon East (1) [O-MPAE1/2-Q2-2]
AA
Bantam AA Red
7:50 PM-9:30 PM
vs. AA - Bantam AA Blue
Sixteen Mile (2) [O-BAA-Q2-1]
A
Minor Bantam A Blue
8:00 PM-9:00 PM
Practice
AAA
Minor Midget AAA
8:00 PM
@ Niagara North Stars
A
Bantam A Red
8:10 PM-9:30 PM
Practice
AA
Minor Midget AA Red
9:00 PM-10:50 PM
vs. Burlington Eagles Gold
Joshua's Creek (Red) [O-MMAA-Q2-1]
AA
Minor Bantam AA Blue
9:00 PM-10:30 PM
Practice
A
Peewee A Red
6:00 AM-6:50 AM
Development (No Flood)
AA
Minor Peewee AA Red
6:50 AM-7:50 AM
Development
AE
Atom AE
5:00 PM-6:00 PM
Development
AA
Novice AA
5:00 PM-6:00 PM
Practice
A
Novice A Blue
5:00 PM-6:00 PM
Practice
A
Minor Peewee A Blue
5:00 PM-6:00 PM
Development
AA
Minor Midget AA Blue
5:00 PM-6:30 PM
Practice
AE
Minor Peewee AE
5:00 PM-6:40 PM
Practice
AAA
Minor Peewee AAA
5:30 PM-6:40 PM
Practice
AA
Minor Atom AA
6:00 PM-7:00 PM
Practice
A
Minor Peewee A Red
6:00 PM-7:00 PM
Development
A
Novice A Red
6:00 PM-7:00 PM
Practice
AE
Novice AE
6:00 PM-7:00 PM
Practice
AAA
Minor Atom AAA
6:40 PM-7:50 PM
vs. Brampton 45s
AA
Atom AA
6:40 PM-7:50 PM
vs. Halton Hills Thunder
Glen Abbey (Green) [TCP-AB-A-16]
A
Peewee A Blue
7:00 PM-8:20 PM
vs. Centre Wellington Fusion
Joshua's Creek (Red) [TCP-PS-B-23]
AA
Peewee AA Red
7:00 PM-8:00 PM
Practice
A
Minor Atom A Red
7:00 PM
@ Centre Wellington Fusion
Elora [TCP-MAS-A-7]
A
Atom A Blue
7:00 PM
@ Guelph Gryphons
Victoria [TCP-AS-B-11]
AAA
Minor Bantam AAA
7:00 PM-8:00 PM
Practice
AE
Peewee AE
7:15 PM
@ Erin-Hillsburgh Devils BB
Erin [TCP-PH-A-5]
AAA
Atom AAA
7:30 PM
@ Guelph Gryphons
Centennial [A250]
AAA
Peewee AAA
7:50 PM-9:30 PM
vs. Brampton 45s
Sixteen Mile (2) [Q-P-A-13]
AE
Minor Bantam AE
7:50 PM-9:30 PM
vs. Ancaster Avalanche
Glen Abbey (Green) [O-MBAE1/2-Q1-3]
A
Minor Midget A Blue
8:00 PM
@ St. Marys Rock
St. Marys (Rock) [TCP-MMS-D-2]
A
Minor Bantam A Red
8:00 PM-9:00 PM
Practice
AA
Peewee AA Blue
8:00 PM-9:00 PM
Practice
AAA
Midget AAA
8:20 PM-9:40 PM
Practice
AA
Minor Midget AA Red
8:30 PM
@ Burlington Eagles Gold
Central [O-MMAA-Q2-2]
AA
Midget AA
8:45 PM
@ Halton Hills Thunder
Acton (B) [O-MAA-Q2-2]
A
Bantam A Blue
9:00 PM-10:00 PM
Practice
AE
Bantam AE
9:00 PM-10:30 PM
Practice
A
Midget A
9:40 PM-11:00 PM
Practice
A
Atom A Blue
4:30 PM-5:30 PM
Development
A
Novice A Red
5:00 PM-6:00 PM
Practice
AA
Atom AA
5:00 PM-6:00 PM
Practice
AA
Novice AA
5:00 PM-6:00 PM
Practice
A
Novice A Blue
5:00 PM-6:00 PM
Practice
AE
Minor Atom AE
5:00 PM-6:30 PM
Practice
A
Bantam A Red
5:00 PM-6:30 PM
Practice
A
Atom A Red
5:30 PM-6:30 PM
Development
TYKE
Tyke 1 & Tyke 2
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
SELECT
Minor Bantam Select
5:30 PM-6:30 PM
Practice
AAA
Peewee AAA
5:45 PM-7:05 PM
Practice
A
Peewee A Red
6:00 PM-7:00 PM
Practice
A
Minor Peewee A Blue
6:00 PM-7:00 PM
Practice
AE
Novice AE
6:30 PM-7:40 PM
vs. Guelph Gryphons
Glen Abbey (Green) [O-NCAE1-Q3-3]
A
Minor Midget A Blue
6:30 PM-8:00 PM
Practice
A
Minor Atom A Blue
7:00 PM-8:20 PM
vs. Hespeler Shamrocks
Glen Abbey (Blue) [O-MAA-Q2-2]
AE
Atom AE
7:00 PM
@ Orangeville Flyers
Alder (Red) [O-AAE1-Q2-2]
A
Minor Bantam A Blue
7:00 PM-8:20 PM
vs. Orangeville Flyers
Joshua's Creek (Red) [TCP-MBS-A-20]
AA
Minor Peewee AA Blue
7:00 PM-8:10 PM
Practice
AAA
Novice AAA
7:00 PM-8:30 PM
Team Purchased
AAA
Minor Bantam AAA
7:05 PM-8:45 PM
vs. Brampton 45s
Sixteen Mile (4) [Q-MB-A-15]
AAA
Bantam AAA
7:15 PM
@ Buffalo Regals
Holiday (1) [Q-B-B-4]
AE
Minor Peewee AE
7:40 PM-9:00 PM
vs. Caledon Hawks
Glen Abbey (Green) [O-MPAE1/2-Q2-3]
AA
Peewee AA Blue
8:00 PM-9:00 PM
Practice
AA
Minor Midget AA Blue
8:10 PM-10:00 PM
vs. Brampton 45s
Oakville Arena [TCP-MMB-B-5]
A
Bantam A Blue
8:20 PM
@ Milton Winterhawks
Memorial [TCP-BS-A-11]
AA
Minor Bantam AA Red
8:20 PM-10:00 PM
vs. Kent Cobras
Joshua's Creek (Red) [O-MBAA-Q1-1]
AE
Peewee AE
8:20 PM-9:30 PM
Practice
A
Minor Midget A Red
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Minor Atom White
10:00 AM-11:00 AM
Practice
AA
Minor Peewee AA Blue
11:30 AM
@ Brampton 45s
Terry Miller [TCP-MPB-B-3]
A
Minor Atom A Red
11:30 AM-12:30 PM
Practice
A
Atom A Red
12:30 PM
@ Owen Sound Jr. Attack
Bayshore [O-AA-Q2-1]
AA
Minor Bantam AA Red
12:30 PM-2:10 PM
vs. Kent Cobras
River Oaks (B) [O-MBAA-Q1-2]
AA
Minor Bantam AA Blue
12:30 PM-2:00 PM
Practice
AE
Minor Peewee AE
1:00 PM-2:00 PM
Practice
A
Novice A Blue
1:00 PM
@ Hespeler Shamrocks
Hespeler (1) [TCP-NS-A-9]
AA
Minor Atom AA
1:00 PM
@ Orangeville Flyers
Alder (Red) [O-MAAA-Q2-2]
SELECT
Atom Select
1:15 PM-2:15 PM
Practice
A
Bantam A Red
1:45 PM
@ Owen Sound Jr. Attack
Bayshore [O-BA-Q2-1]
AE
Novice AE
2:00 PM-3:00 PM
Practice
AAA
Minor Atom AAA
2:00 PM-3:20 PM
Practice
AA
Midget AA
2:00 PM-3:30 PM
Practice
A
Minor Peewee A Red
2:10 PM-3:30 PM
vs. Burlington Eagles
River Oaks (B) [O-MPA-Q2-2]
SELECT
Minor PeeWee Select
2:15 PM-3:15 PM
Game Slot
A
Atom A Red
2:15 PM
@ Hespeler Shamrocks
Hespeler (1) [TCP-AS-A-10]
AA
Peewee AA Red
2:15 PM-3:45 PM
Practice
AA
Minor Peewee AA Red
2:30 PM
@ Niagara Falls Flyers
Gale (1 - ES Fox) [TCP-MPB-A-10]
AAA
Peewee AAA
2:45 PM
@ Guelph Gryphons
WERC (1) [Q-P-A-7]
A
Minor Atom A Blue
3:10 PM
@ Ancaster Avalanche
Morgan (A) [TCP-MAS-A-3]
A
Midget A
3:20 PM-5:10 PM
Practice
AE
Bantam AE
3:30 PM-4:30 PM
Practice
A
Minor Atom A Blue
3:30 PM-4:30 PM
Practice
AA
Minor Midget AA Red
3:45 PM-5:15 PM
Practice
A
Novice A Red
4:00 PM
@ Dundas Blues
Coronation [O-NCA-Q1-2]
A
Minor Peewee A Blue
4:00 PM
@ Milton Winterhawks Blue
MSC (D) [TCP-MPS-A-11]
A
Bantam A Blue
4:30 PM-6:00 PM
Practice
AA
Bantam AA Blue
5:10 PM-6:50 PM
vs. AA - Bantam AA Red
A
Peewee A Red
5:15 PM-6:15 PM
Practice
AAA
Novice AAA
5:15 PM
@ Niagara North Stars
Meridian [N224]
AE
Minor Atom AE
5:15 PM
@ Caledon Hawks
Caledon East (1) [O-MA-AE1/2-Q2-4]
A
Bantam A Red
5:30 PM-7:00 PM
Team Purchased
A
Minor Midget A Red
6:00 PM-7:30 PM
Practice
A
Minor Bantam A Blue
6:00 PM-7:30 PM
Practice
A
Minor Midget A Blue
6:50 PM-9:00 PM
vs. St. Marys Rock
Joshua's Creek (Red) [TCP-MMS-D-3]
AA
Peewee AA Blue
7:00 PM
@ Burlington Eagles Blue
Appleby (3) [TCP-PB-B-5]
AA
Novice AA
7:15 PM
@ Flamborough Sabres
Harry Howell (B) [TCP-NB-B-15]
AAA
Minor Bantam AAA
8:15 PM-9:15 PM
Team Purchased
AAA
Bantam AAA
9:00 PM-10:00 PM
Team Purchased
Feb 17Feb 18Feb 19Feb 20Feb 21Feb 22Feb 23
House League Playoffs
SELECT - Atom Select - Select Winterfest
SELECT - Novice Select - Select Winterfest
SELECT - PeeWee Select - Select Winterfest
TYKE - Tyke 1 - Shrink The Rink Jamboree
TYKE - Tyke 2 - Shrink The Rink Jamboree
AAA - Minor Atom AAA - SCTA Qualifier
SELECT - Minor Bantam Select - Falls Classic
AAA - Atom AAA - SCTA Qualifier
AAA - Midget AAA - SCTA Round Robin
AAA - Minor Bantam AAA - SCTA Round Robin
AAA - Peewee AAA - SCTA Round Robin
AAA - Bantam AAA - SCTA Round Robin
A
Peewee A Blue
8:00 AM-9:00 AM
Practice
AA
Minor Midget AA Blue
8:00 AM-10:00 AM
Practice
AAA
Minor Peewee AAA
9:00 AM-10:00 AM
Team Purchased
AA
Atom AA
9:00 AM-10:30 AM
Practice
AA
Minor Peewee AA Red
10:30 AM-12:00 PM
Practice
Tyke
12:00 PM-4:00 PM
Practice
A
Bantam A Blue
1:00 PM-2:00 PM
Practice
AAA
Minor Bantam AAA
1:00 PM
@ Buffalo Regals
Holiday (1) [Q-MB-A-8]
AAA
Atom AAA
1:30 PM
@ Niagara North Stars
AE
Bantam AE
3:00 PM
@ Erin-Hillsburgh Devils
Erin [TCP-BH-A-10]
AE
Atom AE
3:00 PM-4:00 PM
Practice
AAA
Midget AAA
3:30 PM
@ Hamilton Jr Bulldogs
Gateway (1) [Q-M-A-8]
AAA
Minor Atom AAA
4:00 PM-5:00 PM
Team Purchased
A
Novice A Red
4:00 PM-5:10 PM
vs. Dundas Blues
Glen Abbey (Blue) [O-NCA-Q1-3]
A
Minor Peewee A Blue
4:00 PM-5:20 PM
vs. Caledon Hawks
Joshua's Creek (Red) [TCP-MPS-A-18]
A
Peewee A Red
4:00 PM-5:00 PM
Practice
A
Minor Bantam A Blue
4:45 PM
@ Hespeler Shamrocks
Hespeler (2) [TCP-MBS-A-10]
AE
Minor Peewee AE
5:00 PM
@ Caledon Hawks
Caledon East (1) [O-MPAE1/2-Q2-4]
AA
Bantam AA Blue
5:00 PM-6:00 PM
Practice
A
Atom A Red
5:10 PM-6:20 PM
vs. Owen Sound Jr. Attack
Glen Abbey (Blue) [O-AA-Q2-2]
AA
Novice AA
5:15 PM-6:25 PM
vs. Garden City Minor Falcons
A
Bantam A Red
5:20 PM-7:00 PM
vs. Owen Sound Jr. Attack
AE
Novice AE
5:30 PM
@ Guelph Gryphons
WERC (1) [O-NCAE1-Q3-4]
AA
Peewee AA Red
6:20 PM-7:40 PM
vs. Milton Winterhawks
Glen Abbey (Blue) [O-PAA-Q2-2]
A
Minor Bantam A Red
6:25 PM-7:45 PM
Practice
AA
Minor Midget AA Red
7:00 PM-8:50 PM
vs. Burlington Eagles Gold
Joshua's Creek (Red) [O-MMAA-Q2-3]
AA
Minor Bantam AA Blue
7:40 PM-9:00 PM
Practice
A
Minor Midget A Red
7:45 PM
@ Woolwich Wildcats
Memorial (Snyder) [O-MMA-Q2-0]
AA
Minor Bantam AA Red
7:45 PM-9:15 PM
Practice
AA
Bantam AA Red
8:30 PM-10:00 PM
Practice
A
Midget A
8:50 PM-10:40 PM
vs. New Hamburg Huskies
A
Minor Midget A Blue
9:00 PM-10:30 PM
Practice
SELECT
Novice Select
5:00 PM-6:00 PM
Development
A
Minor Peewee A Blue
5:00 PM-6:20 PM
Practice
AA
Minor Midget AA Red
5:00 PM-6:20 PM
Practice
AAA
Minor Atom AAA
5:00 PM-6:30 PM
Practice
A
Minor Atom A Blue
5:00 PM-6:30 PM
Practice
AE
Atom AE
5:00 PM-6:30 PM
Practice
A
Minor Atom A Red
6:00 PM-7:00 PM
Practice
AAA
Peewee AAA
6:00 PM-7:20 PM
Practice
A
Atom A Blue
6:20 PM-7:30 PM
Practice
AA
Peewee AA Blue
6:20 PM-7:30 PM
Practice
AA
Minor Peewee AA Blue
6:30 PM-7:50 PM
vs. Flamborough Sabres
Glen Abbey (Green) [TCP-MPB-B-21]
AA
Minor Atom AA
6:30 PM-7:40 PM
vs. Orangeville Flyers
Sixteen Mile (2) [O-MAAA-Q2-3]
AAA
Novice AAA
6:30 PM-7:40 PM
vs. Hamilton Jr Bulldogs
AAA
Minor Peewee AAA
6:45 PM
@ Niagara North Stars
SELECT
Minor Atom Select
7:15 PM-8:15 PM
Game Slot
AAA
Bantam AAA
7:20 PM-9:00 PM
vs. Halton Hurricanes
Sixteen Mile (1) [Q-B-B-17]
A
Peewee A Red
7:40 PM-9:00 PM
vs. Milton Winterhawks
Joshua's Creek (Red) [TCP-PS-A-14]
A
Minor Midget A Red
7:40 PM-9:30 PM
vs. Woolwich Wildcats
Sixteen Mile (2) [O-MMA-Q2-0]
AA
Bantam AA Red
7:50 PM-9:30 PM
vs. Guelph Gryphons
Glen Abbey (Green) [TCP-BB-A-8]
AA
Peewee AA Red
8:00 PM-9:00 PM
Practice
A
Bantam A Blue
8:10 PM
@ New Hamburg Huskies
AA
Midget AA
9:00 PM-10:50 PM
vs. Halton Hills Thunder
A
Bantam A Red
9:00 PM-10:00 PM
Practice
AA
Peewee AA Red
4:30 PM-5:30 PM
Development
AA
Minor Peewee AA Blue
5:00 PM-6:00 PM
Practice
AE
Peewee AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
AE
Minor Atom AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
A
Atom A Red
5:00 PM-6:00 PM
Practice
AAA
Atom AAA
5:00 PM-6:20 PM
Practice
AA
Peewee AA Blue
5:30 PM-6:30 PM
Development
AAA
Peewee AAA
6:00 PM-7:00 PM
Practice
AAA
Minor Peewee AAA
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Other Ice Use
6:00 PM-9:00 PM
ORHC Skills Academy
A
Minor Peewee A Red
6:20 PM
@ Burlington Eagles
Appleby (2) [O-MPA-Q2-3]
AAA
Minor Midget AAA
6:20 PM-7:50 PM
Practice
A
Minor Atom A Red
6:30 PM-7:40 PM
vs. Centre Wellington Fusion
Joshua's Creek (Red) [TCP-MAS-A-16]
A
Atom A Blue
7:00 PM-8:10 PM
vs. Ancaster Avalanche
Glen Abbey (Green) [TCP-AS-B-17]
A
Minor Atom A Blue
7:00 PM
@ Burlington Eagles
Central [TCP-MAS-A-6]
AAA
Minor Bantam AAA
7:00 PM
@ Southern Tier Admirals
Minor Midget White
7:00 PM-11:00 PM
Playoff Games #1
AA
Minor Peewee AA Red
7:40 PM-9:00 PM
vs. Milton Winterhawks
Joshua's Creek (Red) [TCP-MPB-A-13]
AA
Bantam AA Blue
7:50 PM-9:30 PM
vs. Halton Hills Thunder
Sixteen Mile (2) [TCP-BB-B-14]
A
Minor Bantam A Red
8:00 PM-9:00 PM
Practice
A
Peewee A Blue
8:10 PM-9:30 PM
vs. Burlington Eagles
Glen Abbey (Green) [TCP-PS-B-24]
AA
Minor Midget AA Blue
9:00 PM-10:50 PM
vs. Brampton 45s
Joshua's Creek (Red) [TCP-MMB-B-3]
AA
Minor Midget AA Red
9:00 PM
@ Burlington Eagles Gold
Mainway (A) [O-MMAA-Q2-4]
AE
Minor Bantam AE
9:00 PM-10:30 PM
Practice
AA
Bantam AA Red
9:00 PM-10:30 PM
Practice
AE
Novice AE
6:00 AM-6:50 AM
Development (No Flood)
AA
Minor Peewee AA Blue
6:50 AM-7:50 AM
Development
A
Peewee A Blue
4:30 PM-5:30 PM
Development
AE
Minor Peewee AE
4:30 PM-5:30 PM
Development
TYKE
Tyke 2 & Tyke 1
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
A
Atom A Red
5:00 PM-6:00 PM
Practice
AA
Minor Atom AA
5:00 PM-6:30 PM
Practice
SELECT
Minor Atom Select
5:15 PM-6:15 PM
Practice
AAA
Minor Atom AAA
5:30 PM-6:30 PM
Practice
A
Novice A Blue
5:30 PM-6:30 PM
Practice
AA
Peewee AA Red
5:30 PM-8:00 PM
Team Purchased
AA
Minor Peewee AA Red
6:00 PM-7:00 PM
Practice
AA
Minor Bantam AA Red
6:00 PM-7:00 PM
Practice
AAA
Novice AAA
6:30 PM-7:30 PM
Practice
A
Minor Atom A Blue
6:40 PM-8:00 PM
vs. Hespeler Shamrocks
Glen Abbey (Blue) [O-MAA-Q2-3]
AE
Atom AE
7:00 PM-8:10 PM
vs. Orangeville Flyers
Glen Abbey (Green) [O-AAE1-Q2-3]
A
Bantam A Red
7:30 PM-8:30 PM
Practice
AAA
Bantam AAA
7:30 PM-9:00 PM
Practice
AAA
Minor Bantam AAA
7:40 PM-9:20 PM
vs. Hamilton Jr Bulldogs
Sixteen Mile (2) [Q-MB-A-13]
A
Minor Bantam A Blue
8:00 PM-9:00 PM
Practice
AE
Peewee AE
8:10 PM-9:30 PM
vs. Orangeville Flyers
Glen Abbey (Green) [TCP-PH-A-14]
AA
Midget AA
8:30 PM-9:30 PM
Practice
A
Minor Midget A Red
9:00 PM-10:00 PM
Practice
AA
Bantam AA Blue
9:00 PM-10:30 PM
Practice
AAA
Midget AAA
9:30 PM-11:00 PM
Practice
AA
Minor Peewee AA Red
6:00 AM-6:50 AM
Development (No Flood)
A
Peewee A Red
6:50 AM-7:50 AM
Development
A
Minor Peewee A Red
5:00 PM-6:00 PM
Development
AE
Novice AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
A
Minor Peewee A Blue
5:00 PM-6:00 PM
Development
AA
Novice AA
5:00 PM-6:00 PM
Practice
AAA
Novice AAA
5:00 PM-6:30 PM
Practice
AE
Minor Peewee AE
5:00 PM-6:40 PM
Practice
AAA
Minor Peewee AAA
5:30 PM-6:30 PM
Practice
AE
Atom AE
6:00 PM-7:00 PM
Development
AA
Atom AA
6:00 PM-7:00 PM
Practice
A
Minor Atom A Red
6:00 PM-7:00 PM
Practice
A
Novice A Red
6:00 PM-7:10 PM
vs. A - Novice A Blue
Joshua's Creek (Red) [TCP-NS-A-17]
AA
Peewee AA Blue
6:30 PM-7:50 PM
vs. Flamborough Sabres
Sixteen Mile (2) [TCP-PB-B-19]
A
Atom A Blue
6:30 PM
@ Caledon Hawks
Mayfield [TCP-AS-B-9]
AAA
Bantam AAA
6:30 PM
@ Hamilton Jr Bulldogs
Gateway (1) [Q-B-B-12]
AE
Minor Atom AE
6:40 PM-7:50 PM
vs. Caledon Hawks
Glen Abbey (Green) [O-MA-AE1/2-Q2-5]
AAA
Atom AAA
7:00 PM-8:00 PM
Practice
AA
Minor Atom AA
7:00 PM
@ Orangeville Flyers
Alder (Red) [O-MAAA-Q2-4]
A
Peewee A Blue
7:00 PM-8:00 PM
Practice
AAA
Minor Bantam AAA
7:10 PM-8:20 PM
Practice
AA
Peewee AA Red
7:30 PM
@ Milton Winterhawks
MSC (D) [O-PAA-Q2-3]
A
Minor Midget A Red
7:30 PM
@ Woolwich Wildcats
Memorial (McLeod) [O-MMA-Q2-0]
A
Minor Bantam A Red
7:30 PM
@ Caledon Hawks
Mayfield [TCP-MBS-B-12]
AAA
Peewee AAA
7:50 PM-9:30 PM
vs. Guelph Gryphons
Sixteen Mile (2) [Q-P-A-14]
AA
Bantam AA Blue
7:50 PM-9:30 PM
Practice
AE
Peewee AE
8:00 PM-9:00 PM
Practice
AA
Minor Bantam AA Blue
8:00 PM-9:00 PM
Practice
AA
Bantam AA Red
8:20 PM-9:40 PM
Practice
AA
Minor Midget AA Blue
8:45 PM
@ Brampton 45s
Earnscliffe (2) [TCP-MMB-B-4]
AA
Midget AA
8:45 PM
@ Halton Hills Thunder
Acton (B) [O-MAA-Q2-4]
A
Bantam A Blue
9:00 PM-10:00 PM
Practice
AE
Bantam AE
9:00 PM-10:30 PM
Practice
A
Midget A
9:40 PM-11:00 PM
Practice
SELECT
Atom Select
5:00 PM-6:00 PM
Practice
A
Minor Atom A Blue
5:00 PM-6:10 PM
Practice
AA
Minor Peewee AA Blue
5:00 PM-6:10 PM
Practice
A
Minor Bantam A Blue
5:00 PM-6:30 PM
Practice
AE
Minor Bantam AE
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Minor Atom Red
5:00 PM-8:00 PM
Playoff Games #1
TYKE
Tyke 1 & Tyke 2
5:30 PM-7:00 PM
Shared Practice
Bantam Red
6:00 PM-9:00 PM
Playoff Games #1
A
Novice A Red
6:10 PM-7:10 PM
Practice
AA
Minor Midget AA Red
6:10 PM-7:10 PM
Practice
AE
Novice AE
6:30 PM-7:40 PM
vs. Guelph Gryphons
Glen Abbey (Green) [O-NCAE1-Q3-5]
AE
Atom AE
7:00 PM
@ Orangeville Flyers
Alder (Red) [O-AAE1-Q2-4]
Minor Midget White
7:00 PM-11:00 PM
Playoff Games #2
AA
Novice AA
7:10 PM-8:20 PM
vs. Guelph Gryphons
Oakville Arena [TCP-NB-B-9]
A
Minor Midget A Red
7:10 PM-9:00 PM
vs. Woolwich Wildcats
Glen Abbey (Blue) [O-MMA-Q2-0]
A
Atom A Red
7:15 PM
@ Owen Sound Jr. Attack
Bayshore [O-AA-Q2-3]
AA
Atom AA
7:30 PM
@ Guelph Gryphons
Centennial [TCP-AB-A-12]
AE
Minor Peewee AE
7:40 PM-9:00 PM
vs. Caledon Hawks
Glen Abbey (Green) [O-MPAE1/2-Q2-5]
AA
Peewee AA Blue
8:00 PM-9:00 PM
Practice
AAA
Peewee AAA
8:20 PM-10:00 PM
vs. Southern Tier Admirals
Oakville Arena [Q-P-A-16]
A
Bantam A Red
8:30 PM
@ Owen Sound Jr. Attack
Bayshore [O-BA-Q2-3]
AA
Minor Bantam AA Red
8:30 PM
@ Kent Cobras
Tilbury [O-MBAA-Q1-3]
AA
Minor Midget AA Blue
9:00 PM-10:50 PM
vs. Brampton 45s
Glen Abbey (Blue) [TCP-MMB-B-1]
AA
Bantam AA Red
9:00 PM-10:40 PM
vs. AA - Bantam AA Blue
Glen Abbey (Green) [O-BAA-Q2-3]
A
Minor Midget A Blue
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Atom Blue
8:00 AM-11:00 AM
Playoff Games #1
PeeWee White
8:00 AM-11:00 AM
Playoff Games #1
Minor Atom White
10:00 AM-1:00 PM
Playoff Games #1
PeeWee Blue
11:00 AM-1:00 PM
Playoff Games #1
Minor PeeWee White
11:00 AM-2:00 PM
Playoff Games #1
TYKE
Tyke 2
12:30 PM-1:30 PM
vs. Caledon Hawks
A
Minor Peewee A Blue
1:00 PM-2:00 PM
Practice
A
Novice A Blue
1:00 PM-2:00 PM
Practice
SELECT
PeeWee Select
1:15 PM-2:15 PM
Game Slot
AE
Novice AE
1:30 PM
@ Guelph Gryphons
Victoria [O-NCAE1-Q3-6]
Atom Red
1:30 PM-4:30 PM
Playoff Games #1
A
Atom A Blue
2:00 PM-3:00 PM
Practice
AAA
Peewee AAA
2:00 PM
@ Halton Hurricanes
MSC (A) [Q-P-A-10]
A
Novice A Red
2:15 PM
@ Guelph Gryphons
WERC (2) [TCP-NS-A-5]
SELECT
Atom Select
2:15 PM-3:15 PM
Practice
A
Minor Atom A Blue
2:15 PM
@ Hespeler Shamrocks
Hespeler (1) [O-MAA-Q2-4]
A
Atom A Red
3:00 PM-4:10 PM
vs. Owen Sound Jr. Attack
Oakville Arena [O-AA-Q2-4]
Bantam White
3:00 PM-6:00 PM
Playoff Games #1
A
Minor Atom A Red
3:10 PM
@ Ancaster Avalanche
Morgan (A) [TCP-MAS-A-1]
Novice Red
3:15 PM-7:15 PM
Playoff Games #1
AA
Minor Bantam AA Red
3:30 PM
@ Kent Cobras
Thames Campus [O-MBAA-Q1-4]
A
Novice A Red
4:00 PM
@ Dundas Blues
Coronation [O-NCA-Q1-4]
Minor PeeWee Red
4:00 PM-7:00 PM
Playoff Games #1
A
Bantam A Red
4:10 PM-5:50 PM
vs. Owen Sound Jr. Attack
Oakville Arena [O-BA-Q2-4]
AAA
Novice AAA
4:30 PM
@ Southern Tier Admirals
Atom White
4:30 PM-7:30 PM
Playoff Games #1
Midget Red
4:30 PM-7:30 PM
Playoff Games #1
AAA
Midget AAA
5:20 PM
@ Brampton 45s
Earnscliffe (2) [Q-M-A-1]
AA
Minor Midget AA Blue
5:30 PM
@ Brampton 45s
Earnscliffe (1) [TCP-MMB-B-6]
A
Bantam A Red
5:30 PM-7:00 PM
Team Purchased
A
Minor Bantam A Red
5:45 PM
@ Woolwich Wildcats
Memorial (Snyder) [TCP-MBS-B-27]
AA
Peewee AA Red
5:50 PM-7:10 PM
vs. Milton Winterhawks
Oakville Arena [O-PAA-Q2-4]
AA
Bantam AA Blue
7:10 PM-8:50 PM
vs. AA - Bantam AA Red
Oakville Arena [O-BAA-Q2-4]
A
Minor Peewee A Red
7:30 PM-8:50 PM
vs. Burlington Eagles
River Oaks (B) [O-MPA-Q2-4]
AAA
Bantam AAA
7:50 PM
@ Halton Hurricanes
MSC (A) [Q-B-B-5]
AAA
Minor Bantam AAA
8:30 PM-9:30 PM
Team Purchased
AAA
Bantam AAA
9:00 PM-10:00 PM
Team Purchased
A
Bantam A Blue
9:30 PM-10:30 PM
Practice
Feb 24Feb 25Feb 26Feb 27Feb 28Mar 01Mar 02
House League Playoffs
SELECT - Minor Bantam Select - Falls Classic
AAA - Atom AAA - SCTA Qualifier
AAA - Midget AAA - SCTA Round Robin
AAA - Minor Bantam AAA - SCTA Round Robin
AAA - Peewee AAA - SCTA Round Robin
AAA - Bantam AAA - SCTA Round Robin
AAA - Midget AAA - SCTA Final Series
AAA - Minor Bantam AAA - SCTA Final Series
AAA - Minor Atom AAA - SCTA FInal Series
AAA - Atom AAA - SCTA Final Series
A
Atom A Red
8:00 AM-9:00 AM
Practice
AE
Novice AE
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Novice White
8:00 AM-11:00 AM
Playoff Games #1
Minor PeeWee Red
8:30 AM-11:30 AM
Playoff Games #2
Initiation Program (IP) Red
8:30 AM-12:30 PM
Gala Day
AE
Minor Atom AE
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Initiation Program (IP) White
9:00 AM-11:00 AM
Gala Day
Atom White
9:00 AM-12:00 PM
Playoff Games #2
AA
Novice AA
10:00 AM-11:00 AM
Practice
TYKE
Tyke 1
10:30 AM
@ Caledon Hawks
AAA
Novice AAA
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Pre-Tyke
11:00 AM-1:00 PM
Gala Day
Atom Blue
11:00 AM-2:00 PM
Playoff Games #2
AAA
Minor Peewee AAA
11:30 AM
@ Buffalo Regals
Holiday (1) [MP163]
AA
Minor Midget AA Red
12:00 PM-1:50 PM
vs. Burlington Eagles Gold
Joshua's Creek (Red) [O-MMAA-Q2-5]
A
Bantam A Red
12:30 PM
@ Owen Sound Jr. Attack
JMRRC (2 - East) [O-BA-Q2-5]
Jr. Timbits
12:30 PM-2:30 PM
Gala Day
AA
Atom AA
1:00 PM-2:00 PM
Practice
TYKE
Tyke 2
1:15 PM
@ Brampton 45s Yellow
AA
Bantam AA Red
1:50 PM-3:30 PM
vs. AA - Bantam AA Blue
Minor PeeWee White
2:00 PM-5:00 PM
Playoff Games #2
AAA
Minor Bantam AAA
2:45 PM
@ Hamilton Jr Bulldogs
A
Atom A Red
3:00 PM
@ Owen Sound Jr. Attack
JMRRC (1 - West) [O-AA-Q2-5]
A
Minor Midget A Red
3:00 PM
@ Woolwich Wildcats
Memorial (Snyder) [O-MMA-Q2-0]
Novice Red
3:00 PM-7:00 PM
Playoff Games #2
AA
Minor Bantam AA Red
3:30 PM-5:10 PM
vs. Kent Cobras
Joshua's Creek (Red) [O-MBAA-Q1-5]
AA
Minor Atom AA
4:00 PM-5:10 PM
vs. Orangeville Flyers
Glen Abbey (Blue) [O-MAAA-Q2-5]
AAA
Minor Peewee AAA
4:00 PM
@ Buffalo Regals
Holiday (1) [MP224]
AE
Minor Atom AE
4:00 PM
@ Caledon Hawks
Caledon East (1) [O-MA-AE1/2-Q2-6]
A
Novice A Red
4:00 PM-5:10 PM
vs. Dundas Blues
Glen Abbey (Blue) [O-NCA-Q1-5]
PeeWee White
4:00 PM-7:00 PM
Playoff Games #2
A
Minor Bantam A Red
4:30 PM
@ Flamborough Sabres
Harry Howell (B) [TCP-MBS-B-14]
AA
Peewee AA Red
4:30 PM
@ Milton Winterhawks
Memorial [O-PAA-Q2-5]
AE
Minor Peewee AE
5:00 PM
@ Caledon Hawks
Caledon East (1) [O-MPAE1/2-Q2-6]
Atom Red
5:00 PM-8:00 PM
Playoff Games #2
Minor Atom White
5:00 PM-8:00 PM
Playoff Games #2
A
Novice A Blue
5:10 PM-6:20 PM
vs. Guelph Gryphons
Glen Abbey (Blue) [TCP-NS-A-14]
AE
Atom AE
5:15 PM-6:25 PM
vs. Orangeville Flyers
Canlan Ice Sports (3) [O-AAE1-Q2-5]
Midget White
5:45 PM-8:45 PM
Playoff Games #1
Minor Bantam White
6:15 PM-10:15 PM
Playoff Games #1
A
Minor Atom A Blue
6:20 PM-7:40 PM
vs. Hespeler Shamrocks
Glen Abbey (Blue) [O-MAA-Q2-5]
A
Atom A Blue
6:45 PM
@ Brampton 45s
Earnscliffe (2) [TCP-AS-B-4]
A
Minor Bantam A Blue
7:00 PM
@ New Hamburg Huskies
AAA
Peewee AAA
7:00 PM-8:00 PM
Practice
A
Bantam A Blue
7:00 PM-8:00 PM
Practice
A
Minor Peewee A Red
7:00 PM
@ Burlington Eagles
Central [O-MPA-Q2-5]
PeeWee Blue
7:00 PM-9:00 PM
Playoff Games #2
Minor Midget Red
7:00 PM-11:00 PM
Playoff Games #1
AA
Minor Bantam AA Red
7:45 PM-9:15 PM
Practice
AA
Bantam AA Red
8:00 PM-9:00 PM
Practice
AE
Minor Bantam AE
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Bantam Red
8:00 PM-11:00 PM
Playoff Games #2
Midget Red
8:00 PM-11:00 PM
Playoff Games #2
Juvenile Red
8:00 PM-11:00 PM
Playoff Games #1
AA
Bantam AA Blue
8:30 PM-10:00 PM
Practice
AA
Midget AA
8:45 PM-10:35 PM
vs. Halton Hills Thunder
Sixteen Mile (4) [O-MAA-Q2-5]
AE
Bantam AE
9:00 PM-10:00 PM
Practice
A
Minor Midget A Blue
9:00 PM-10:30 PM
Practice
A
Novice A Blue
6:00 AM-6:50 AM
Development (No Flood)
A
Novice A Red
6:00 AM-6:50 AM
Development (No Flood)
AA
Novice AA
6:50 AM-7:50 AM
Development
AE
Minor Atom AE
6:50 AM-7:50 AM
Development
AE
Atom AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
SELECT
Minor Atom Select
5:00 PM-6:00 PM
Practice
AAA
Minor Atom AAA
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Minor Atom Red
5:00 PM-8:00 PM
Playoff Games #2
A
Minor Atom A Blue
5:30 PM-6:30 PM
Practice
A
Minor Peewee A Blue
6:00 PM-7:00 PM
Practice
A
Atom A Blue
6:00 PM-7:00 PM
Practice
A
Minor Atom A Red
6:00 PM-7:00 PM
Practice
AA
Midget AA
6:00 PM-7:30 PM
Practice
AA
Minor Peewee AA Blue
6:15 PM-7:15 PM
Team Purchased
AA
Peewee AA Red
6:30 PM-7:50 PM
vs. Milton Winterhawks
Sixteen Mile (2) [O-PAA-Q2-6]
AAA
Novice AAA
6:30 PM-7:40 PM
vs. Southern Tier Admirals
A
Peewee A Red
7:00 PM
@ Woolwich Wildcats
Memorial (Snyder) [TCP-PS-A-19]
AE
Atom AE
7:00 PM
@ Orangeville Flyers
Alder (Red) [O-AAE1-Q2-6]
A
Atom A Red
7:00 PM-8:10 PM
vs. Owen Sound Jr. Attack
Glen Abbey (Green) [O-AA-Q2-6]
AAA
Peewee AAA
7:00 PM
@ Brampton 45s
Terry Miller [Q-P-A-3]
AA
Minor Peewee AA Red
7:00 PM
@ Burlington Eagles Gold
Appleby (1) [TCP-MPB-A-1]
Bantam White
7:00 PM-10:00 PM
Playoff Games #2
SELECT
Atom Select
7:15 PM-8:15 PM
Game Slot
AAA
Bantam AAA
7:20 PM-9:00 PM
vs. Buffalo Regals
Sixteen Mile (1) [Q-B-B-18]
A
Minor Atom A Blue
7:30 PM
@ Hespeler Shamrocks
Hespeler (2) [O-MAA-Q2-6]
AA
Peewee AA Red
7:30 PM
@ Halton Hills Thunder
MMSP (D) [TCP-PB-A-5]
Juvenile White
7:30 PM-10:00 PM
Playoff Games #1
Minor Bantam Red
7:30 PM-10:30 PM
Playoff Games #1
A
Bantam A Red
7:50 PM-9:30 PM
vs. Owen Sound Jr. Attack
Sixteen Mile (2) [O-BA-Q2-6]
AA
Bantam AA Blue
7:50 PM-9:30 PM
vs. AA - Bantam AA Red
Sixteen Mile (2) [O-BAA-Q2-6]
A
Minor Peewee A Red
7:50 PM-9:10 PM
vs. Burlington Eagles
Sixteen Mile (2) [O-MPA-Q2-6]
AA
Peewee AA Red
8:00 PM-9:00 PM
Practice
A
Bantam A Red
8:30 PM
@ Halton Hills Thunder
Acton (Main) [TCP-BS-B-22]
AE
Bantam AE
8:45 PM
@ Dundas Blues
Harry Howell (B) [TCP-BH-A-7]
AA
Midget AA
9:00 PM
@ Halton Hills Thunder
MMSP (Alcott) [O-MAA-Q2-6]
A
Bantam A Red
9:00 PM-10:00 PM
Practice
AA
Minor Midget AA Red
9:00 PM
@ Burlington Eagles Gold
Appleby (2) [O-MMAA-Q2-6]
AA
Peewee AA Blue
4:30 PM-5:30 PM
Development
AE
Peewee AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
AE
Minor Atom AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
AA
Minor Peewee AA Blue
5:00 PM-6:00 PM
Practice
AAA
Atom AAA
5:00 PM-6:00 PM
Practice
AA
Peewee AA Red
5:30 PM-6:30 PM
Development
AAA
Minor Midget AAA
6:00 PM-7:00 PM
Practice
A
Minor Peewee A Red
6:00 PM-7:00 PM
Practice
AA
Minor Peewee AA Red
6:00 PM-7:00 PM
Practice
PeeWee Red
6:00 PM-9:00 PM
Playoff Games #1
Minor Midget Red
6:00 PM-10:00 PM
Playoff Games #2
A
Minor Peewee A Blue
6:15 PM
@ Dundas Blues
Harry Howell (B) [TCP-MPS-A-7]
AA
Novice AA
6:30 PM
@ Halton Hills Thunder
Acton (Main) [TCP-NB-B-7]
A
Minor Atom A Red
6:30 PM-7:40 PM
vs. A - Minor Atom A Blue
Joshua's Creek (Red) [TCP-MAS-A-18]
A
Atom A Blue
7:00 PM-8:10 PM
vs. Woolwich Wildcats
Glen Abbey (Green) [TCP-AS-B-18]
AAA
Minor Peewee AAA
7:00 PM-8:20 PM
vs. Guelph Gryphons
AA
Minor Atom AA
7:00 PM
@ Orangeville Flyers
Tony Rose (A) [O-MAAA-Q2-6]
AA
Atom AA
7:00 PM
@ Burlington Eagles Blue
Central [TCP-AB-A-2]
Minor Midget White
7:00 PM-11:00 PM
Playoff Games #3
AE
Minor Peewee AE
8:00 PM-9:00 PM
Practice
AA
Minor Bantam AA Red
8:10 PM
@ Kent Cobras
Tilbury [O-MBAA-Q1-6]
A
Minor Bantam A Blue
8:10 PM-9:30 PM
Practice
AA
Minor Bantam AA Red
8:15 PM
@ Niagara Falls Flyers
Gale (4 - Centennial) [TCP-MBB-B-13]
AAA
Minor Bantam AAA
8:20 PM-9:30 PM
Practice
A
Minor Midget A Red
9:00 PM-10:50 PM
vs. Woolwich Wildcats
A
Bantam A Blue
9:00 PM
@ Ancaster Avalanche
Morgan (B) [TCP-BS-A-2]
AA
Bantam AA Red
9:00 PM-10:30 PM
Practice
AE
Minor Bantam AE
9:00 PM-10:30 PM
Practice
AA
Minor Peewee AA Blue
6:00 AM-6:50 AM
Development (No Flood)
AE
Novice AE
6:50 AM-7:50 AM
Development
A
Peewee A Blue
4:30 PM-5:30 PM
Development
AE
Minor Peewee AE
4:30 PM-5:30 PM
Development
TYKE
Tyke 2 & Tyke 1
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice White
5:00 PM-8:00 PM
Playoff Games #2
SELECT
Minor PeeWee Select
5:15 PM-6:15 PM
Practice
AAA
Novice AAA
5:30 PM-7:00 PM
Practice
AA
Peewee AA Red
5:30 PM-8:00 PM
Team Purchased
AA
Minor Peewee AA Red
6:00 PM-7:00 PM
Practice
AA
Minor Bantam AA Red
6:00 PM-7:00 PM
Practice
A
Peewee A Red
6:40 PM-8:00 PM
vs. Halton Hills Thunder
Glen Abbey (Blue) [TCP-PS-A-15]
A
Minor Peewee A Red
7:00 PM
@ Burlington Eagles
Appleby (3) [TCP-MPS-A-1]
AAA
Midget AAA
7:00 PM-9:00 PM
Game Slot
Minor Bantam Red
7:00 PM-10:00 PM
Playoff Games #2
AA
Peewee AA Blue
7:30 PM
@ Caledon Hawks
Caledon East (1) [TCP-PB-B-12]
AAA
Peewee AAA
7:30 PM-8:40 PM
Practice
AA
Bantam AA Red
8:00 PM
@ Brampton 45s
South Fletcher (1) [TCP-BB-A-14]
A
Minor Bantam A Blue
8:00 PM-9:00 PM
Practice
A
Minor Midget A Red
8:40 PM-10:00 PM
Practice
AA
Bantam AA Blue
9:00 PM-10:30 PM
Practice
A
Peewee A Red
6:00 AM-6:50 AM
Development (No Flood)
AA
Minor Peewee AA Red
6:50 AM-7:50 AM
Development
AE
Atom AE
5:00 PM-6:00 PM
Development
A
Novice A Blue
5:00 PM-6:00 PM
Practice
A
Minor Peewee A Blue
5:00 PM-6:00 PM
Development
AE
Novice AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
AAA
Minor Peewee AAA
5:30 PM-6:30 PM
Practice
A
Novice A Red
6:00 PM-7:00 PM
Practice
A
Minor Peewee A Red
6:00 PM-7:00 PM
Development
AA
Atom AA
6:00 PM-7:00 PM
Practice
AA
Minor Atom AA
6:00 PM-7:00 PM
Practice
AE
Minor Peewee AE
6:00 PM-7:00 PM
Practice
AE
Minor Atom AE
6:30 PM
@ Halton Hills Thunder
MMSP (D) [TCP-MAH-B-7]
A
Atom A Red
6:40 PM-7:50 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
Sixteen Mile (2) [TCP-AS-A-21]
AA
Novice AA
7:00 PM
@ Garden City Minor Falcons
Burgoyne [TCP-NB-B-4]
AA
Peewee AA Blue
7:00 PM-8:00 PM
Practice
A
Peewee A Blue
7:00 PM-8:00 PM
Practice
AA
Peewee AA Red
7:00 PM
@ Niagara Falls Flyers
Gale (4 - Centennial) [TCP-PB-A-12]
AAA
Minor Bantam AAA
7:00 PM-8:20 PM
Practice
PeeWee Red
7:00 PM-10:00 PM
Playoff Games #2
AAA
Peewee AAA
7:50 PM-9:30 PM
vs. Halton Hurricanes
Sixteen Mile (2) [Q-P-A-15]
AA
Peewee AA Red
8:00 PM-9:00 PM
Practice
AA
Minor Bantam AA Blue
8:00 PM-9:00 PM
Practice
AAA
Midget AAA
8:20 PM-9:40 PM
Practice
A
Bantam A Blue
9:00 PM-10:00 PM
Practice
AE
Bantam AE
9:00 PM-10:30 PM
Practice
A
Midget A
9:40 PM-11:00 PM
Practice
A
Atom A Blue
4:30 PM-5:30 PM
Development
A
Novice A Red
5:00 PM-6:00 PM
Practice
SELECT
Atom Select
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Minor Atom Red
5:00 PM-8:00 PM
Playoff Games #3
A
Atom A Red
5:30 PM-6:30 PM
Development
TYKE
Tyke 1 & Tyke 2
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
SELECT
Minor Bantam Select
5:30 PM-6:30 PM
Practice
AA
Atom AA
5:40 PM-6:40 PM
Practice
A
Bantam A Red
5:45 PM-7:15 PM
Practice
A
Novice A Blue
6:00 PM-7:00 PM
Practice
AA
Novice AA
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Minor Bantam White
6:30 PM-10:30 PM
Playoff Games #2
A
Peewee A Red
6:40 PM-7:40 PM
Practice
A
Minor Atom A Blue
7:00 PM-8:00 PM
Practice
AAA
Novice AAA
7:00 PM-8:30 PM
Team Purchased
AE
Minor Peewee AE
7:30 PM
@ Flamborough Sabres
Olympic [TCP-MPH-B-4]
A
Minor Bantam A Blue
7:40 PM-9:00 PM
vs. Halton Hills Thunder
Joshua's Creek (Red) [TCP-MBS-A-21]
AE
Peewee AE
8:00 PM-9:00 PM
Practice
AA
Peewee AA Blue
8:00 PM-9:00 PM
Practice
AA
Minor Peewee AA Blue
8:00 PM-9:00 PM
Practice
AE
Peewee AE
8:00 PM
@ Orangeville Flyers
Tony Rose (A) [TCP-PH-A-17]
AA
Bantam AA Red
8:00 PM
@ Burlington Eagles
Mainway (A) [TCP-BB-A-15]
Midget Red
8:00 PM-11:00 PM
Playoff Games #3
AE
Bantam AE
9:00 PM-10:40 PM
vs. Hespeler Shamrocks
Glen Abbey (Green) [TCP-BH-A-22]
A
Minor Midget A Blue
9:00 PM-10:00 PM
Practice
AA
Minor Midget AA Red
9:20 PM-10:30 PM
Practice
AA
Minor Midget AA Blue
9:20 PM-10:30 PM
Practice
A
Minor Atom A Blue
6:30 AM-7:30 AM
Development
A
Minor Atom A Red
7:30 AM-8:30 AM
Development
Atom Red
8:00 AM-11:00 AM
Playoff Games #3
PeeWee White
8:00 AM-11:00 AM
Playoff Games #3
PeeWee Red
8:00 AM-11:00 AM
Playoff Games #3
Novice White
8:00 AM-11:00 AM
Playoff Games #3
Atom Blue
8:00 AM-11:00 AM
Playoff Games #3
AAA
Atom AAA
8:30 AM-10:00 AM
Practice
AAA
Minor Atom AAA
10:00 AM-11:30 AM
Practice
Minor Atom White
10:00 AM-1:00 PM
Playoff Games #3
TYKE
Tyke 2
11:00 AM-12:00 PM
vs. TBA
PeeWee Blue
11:00 AM-1:00 PM
Playoff Games #3
Minor PeeWee White
11:00 AM-2:00 PM
Playoff Games #3
AAA
Peewee AAA
11:30 AM-12:30 PM
Practice
A
Atom A Red
11:30 AM-12:30 PM
Practice
TYKE
Tyke 1
12:00 PM-1:00 PM
vs. TBA
Minor Bantam White
12:00 PM-4:00 PM
Playoff Games #3
A
Novice A Blue
12:30 PM-1:40 PM
vs. Halton Hills Thunder
Sixteen Mile (2) [TCP-NS-A-12]
AA
Minor Bantam AA Blue
12:30 PM-2:00 PM
Practice
Bantam Red
12:30 PM-3:30 PM
Playoff Games #3
A
Minor Peewee A Blue
1:00 PM-2:00 PM
Practice
SELECT
PeeWee Select
1:15 PM-2:15 PM
Game Slot
AA
Midget AA
2:00 PM-3:30 PM
Practice
SELECT
Minor Bantam Select
2:15 PM-3:15 PM
Game Slot
AAA
Minor Peewee AAA
2:30 PM-4:00 PM
Practice
AAA
Bantam AAA
3:00 PM
@ Niagara North Stars
A
Minor Peewee A Red
3:15 PM
@ Milton Winterhawks Blue
MSC (D) [TCP-MPS-A-10]
Novice Red
3:15 PM-7:15 PM
Playoff Games #3
A
Peewee A Red
3:20 PM
@ Brampton 45s
Jim Archdekin [TCP-PS-A-6]
A
Atom A Blue
3:30 PM-4:30 PM
Practice
A
Peewee A Blue
4:00 PM
@ Dundas Blues
Coronation [TCP-PS-B-12]
AAA
Novice AAA
4:00 PM-5:10 PM
vs. Brampton 45s
Minor PeeWee Red
4:00 PM-7:00 PM
Playoff Games #3
Atom White
4:30 PM-7:30 PM
Playoff Games #3
Midget White
5:00 PM-8:00 PM
Playoff Games #2
AA
Minor Bantam AA Red
5:15 PM
@ Brampton 45s
Earnscliffe (2) [TCP-MBB-B-3]
Challenger Hockey
5:15 PM-6:15 PM
Practice
AE
Atom AE
5:30 PM
@ Dundas Blues
Coronation [TCP-AH-A-9]
A
Bantam A Red
5:30 PM-7:00 PM
Team Purchased
AA
Peewee AA Blue
6:00 PM-7:20 PM
vs. Brampton 45s
Joshua's Creek (Red) [TCP-PB-B-21]
A
Bantam A Red
7:00 PM
@ Burlington Eagles Gold
Appleby (3) [TCP-BS-B-21]
A
Bantam A Blue
7:15 PM-8:15 PM
Practice
Juvenile Red
8:00 PM-10:30 PM
Playoff Games #2
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
HideOrganization Menu
Social Networking
Follow Us On
Visit Oakville Rangers Hockey Club on Facebook
- and -
Follow Oakville Rangers Hockey Club on Instagram
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from oakvillerangers.ca on Saturday, February 16, 2019 at 4:19 AM